Technology Is the Answer, But What Was the Question?

Cedric Price

mgr inż. arch. Tomasz Bijok – jestem absolwentem wydziału Architektury Politechniki Śląskiej, gdzie w 2019 roku obroniłem pracę o wpływie symulacji komputerowych na proces projektowy. Kontynuuję ścieżkę naukową pisząc z wolnej stopy pracę doktorską na temat walidacji komfortu użytkowników już na etapie projektu koncepcyjnego z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych.

Ponadto od 10 lat zawodowo zajmuję się fotografią i pracuję jako programista i inżynier danych w znanym startupie Brand24. Jako entuzjasta technologii, biznesu i rozwoju spełniam się w tym czym się zajmuję, a ten blog, podcast, oraz doktorat i fundacja, które za nimi stoją, są wisienką na torcie aspiracji, którym przychodzi mi się z Wami dzielić. Wierzę, że to miejsce będzie pełne pasji, 

pasji do  Architektury, Technologii i Biznesu

I pozwoli mi zjednoczyć osoby równie zafascynowane tym tematem co ja 🙂

Całe życie podejmowałem się licznych aktywności pozornie niezwiązanych ze sobą, nabywając mimo młodego wieku ogrom doświadczeń zawodowych i biznesowych, kierowany niedoścignioną ideą „człowieka renesansu”, które pozwalają mi dziś wstać i powiedzieć otwarcie, że w multidyscyplinarności i technologii leży przyszłość. A moim celem na najbliższe lata jest z pomocą nowoczesnych technologii (zarówno cyfrowych jak i sprzętowych) pomóc sektorowy Proptech i projektantom tworzyć jakościową architekturę i najwyższy komfort użytkowników. Łącząc, usprawniając, edukując i tworząc narzędzia, które pozwolą naszej branży doścignąć inne, które w ostatnich latach poczyniły ogromny skok technologiczny i jakościowy (jak fintech, edutech, medtech). Wielu dziś powie, że to puste mrzonki, jednak cytując żartobliwe słowa Einsteina: „Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajdzie się jeden, który nie wie, że się nie da i on to robi.”

Będzie mi miło, jeśli pomożesz mi tworzyć Technitekturę, jeśli masz pomysł jak możesz wesprzeć działania – napisz.